logo 2014 kontakt male

logo uamk

Minikáry - Speed down (sjezd)

Minikáry jsou čtyřkolová dvoustopá bezmotorová vozidla. Disciplína speed down – sjezd je určena pro jezdce od 6 let věku.
Jezdci se dělí v kategorii monopost do 4 věkových kategorií a dále se jezdí disciplína side-car, bob-car, kart a carrioli.

Posláním klubu je účast jezdců na mistrovství Evropy a závodech Evropského poháru.

Zastřešující organizací disciplíny sjezd je organizace C.E.C.C.A.S. se sídlem ve Francii.

Úspěch českých sjezdařů na Sachsenringu

Sachsenring-poharyO víkendu 6.-7. května začal nový ročník seriálu MDC (Mittel-Deutschland-Cup) na okruhu Sachsenring nedaleko města Chemnitz. Tento závodní okruh hostil minikárové sjezdaře již podruhé. Na části okruhu vhodné pro sjezd (trať byla cca 800m dlouhá) se sešlo téměř 80 sjezdařů v celkem 11 kategoriích.

Celkem 6 českých sjezdařů bojovalo o první body do seriálu MDC a vedli si víc než dobře :
Jiří Janovský v kategori C4 mezi 15 jezdci zvítězil, stejně tak zvítězila posádka dvojbobu Vlastislav Bufák - ing.Petr Musal v kategorii C6 mezi 9 boby. Druhé místo získala nadějná mladá závodnice Hanka Šimánková v kategorii K8 a druzí byli také Miroslav Marian a Marie Burgerová v kategorii C6. Znamená to, že všichni čeští jezdci byli tentokrát na „bedně". Byl to opravdu velký úspěch hned na začátku sezóny.

Všichni uvedení závodníci reprezentují klub AK ÚAMK Mladá Boleslav (jen Miroslav Marian reprezentuje klub SBS ÚAMK Jablonec nad Nisou)

Dalším závodem seriálu MDC bude závod v městečku Engerda v Durynsku 17.-18.6. a pak tradiční závod na Korábu u Domažlic 1.- 2.července, také započítávaný do serálu MDC.